Лондон не различава българин от французин

Иска работници, а не мързеливци

Лондон не различава българин от французин | StandartNews.com

Разлика между българин и французин няма да има след 1 януари 2014 г. Тогава британският пазар на труда ще бъде напълно отворен за всички граждани на ЕС. Това заяви Катрин Барбър, зам.-посланик на Великобритания у нас пред bTV. Тя беше категорична, че това е позицията на правителството, всичко друго е спекулация.

Според нея на Острова политиците са притеснени като цяло от емиграцията и от злоупотребите със системата за социални помощи.

„Такива има не само от българи, но от много емигранти като цяло. Затова искаме да защитим социалната система от организирана злоупотреба. Искаме да привлечем тези хора, които искат да работят, а не да живеят на помощи. Но при всички случаи ще има еднакви права за всички, без значение дали са българи и румънци, ние сме наясно с европейските договори и ще ги изпълним”, добави дипломатическото лице.

Според Барбър партията на евродепутата Фараж, скандализирал българите с видео, в което казва, че „ако той е българин, веднага би си опаковал багажа”.  Тя обясни, че той не е в правителството и думите му не бива да се приемат като официална позиция.

Това потвърди и Константин Димитров, посланик на България в Лондон. Според него черната кампания срещу гражданите на България и Румъния е „пропаганда само в някои медии и в центъра на предизборни речи на някои политици, които не са в управлението”.

Последвайте ни в Google News Showcase за важните новини

Вижте всички актуални новини от Standartnews.com

Автор Рени
Коментирай