Хранят бедняци с остатъци от ресторанти

Хранят бедняци с остатъци от ресторанти | StandartNews.com

Лисабон. Нов тип благотворителност се появи в Португалия. 60-годишен американец се грижи за десетки бездомници, като събира и раздава остатъци от храната от ресторантите в Лисабон.

Инициативата дори си има име - проект "Прехрана". Идеята дошла, след като Хънтър Хадлър разговарял с дъщерите си за бедността, хората в нужда и излишната храна, която ежедневно се произвежда.

Така всяка вечер той обикаля повече от 30 ресторанта с колелото си и голяма щайга за багажник, която сервитьорите пълнят с остатъци от масите. С една такава разходка над 70 бедни португалски семейства успяват да вечерят.

Проект "Прехрана" набира популярност, защото мнозина останали без работа се срамуват да ходят в масовите кухни за бездомници, а така анонимността им е гарантирана.


Последвайте ни в Google News Showcase за важните новини

Вижте всички актуални новини от Standartnews.com

Коментирай