Германия и Франция ще правят общ изтребител

Германия и Франция ще разработят общ и нов вид изтребител. Това е било обсъдено по време на срещата между Ангела Меркел и Еманюел Макрон. Проектът е част от по-тясното европейско сътрудничество за отбраната. Освен във въдзуха, двете страни ще си сътрудничат и в морските си флотилии.

Това е революция, заяви Макрон. В момента немските ВВС разчитат на "Юрофайтър", а френските на "Рафал".  "Договорките днес ще тласнат Европа напред", допълни канцлерът Меркел. 

Президентът на Франция настоява и за общ бюджет за еврозоната, което обаче според Меркел ще стане трудно, но ще бъде обсъдено след изборите в Германия. 

Освен това двете страни ще имат общ фонд за инвестиции в размер до 1 млрд. евро. Освен това Франция и Германия настояват за обща позиция в Европа за коопоративния данък, както и облагането на интернет компаниите. 

Последвайте ни в Google News Showcase за важните новини

Вижте всички актуални новини от Standartnews.com

Автор Спорт
Коментирай