Тулуза. Един от четиримата заложници, които бяха задържани от въоръжен мъж в банков клон, във френския град Тулуза, е освободен. Полицейски източници са потвърдили информацията, че жена е била освободена от похитителя и в момента се водят преговори за освобождаването и на другите трима заложници.
По-рано банковият клон отговори на телефонните обаждания на местни журналисти. Репортер на АФП е разговарял със служителка на банката, която „с много спокоен глас” е заявила, че не може да разговаря, „защото обслужва клиенти”.
Полицията разглежда и версия вземането на заложници да не е било подготвено, а да е резултат от опит за въоръжен грабеж, който се е провалил.
Мъжът иска да говори с полицаите, които убиха Мохамед Мера
Според полицията мъжът, който твърди за себе си, че е член на „Ал Кайда”, се казва "Бумаза” и има криминално досие. Допълнителни подробности за самоличността му обаче не са известни.
На мястото на операцията присъстват специалните подразделения на френската полиция за борба с тероризма.
Банковият клон на CIC се намира на 100-150 метра от апартамента на Мохамед Мера, "стрелеца от Тулуза", ликвидиран от спецполицаи на 22 март в дома си, след 32-часова обсада.
Последвайте ни в Google News Showcase за важните новини
Вижте всички актуални новини от Standartnews.com