Злато за България от Световното по ски за журналисти

Злато за България от Световното по ски за журналисти | StandartNews.com

Шампери. Юлиян Стоянов от в-к „Лична драма" влезе в историята като първия български журналист спечелил златен медал в алпийските ски от Световно първенство по ски за журналисти.

Шампионатът тази година е 61-и и се организира в швейцарския курорт Шампери от Международния ски клуб на журналистите - SCIJ. Стоянов се наложи в оспорваната надпревара по изключително сложното трасе за гигантски слалом благодарение на специалния олимпийски модел на ските Rossignol, осигурени за българския отбор от верига спортни магазини SLS. Останалите седем български участници, които са в швейцарските Алпи с последния модел Ford Kuga, предоставен от Мото-Пфое, се класираха между 12-то и 20-то място в слалома и се надяват на още медали в четвъртък, когато ще се проведе състезанието по ски бягане.