Яник Синер с уникален обрат на Sofia Open

Италианският талант надигра №5 в схемата Алекс де Минор

Яник Синер с уникален обрат на Sofia Open | StandartNews.com

Италианецът Яник Синер победи третия поставен на АТР 250 тенис турнира Sofia Open Алекс де Минор от Австралия е на полуфинал. След два часа и 11 минути игра италианецът спечели и в повторението на финала на младежкия мастърс от миналата година, като този път се наложи след обрат с 6:7(3), 6:4, 6:1. В първата част двамата играчи си размениха пробив в третия и четвъртия гейм. Стигна се до тайбрек, в който след 3:3 Де Минор спечели четири поредни точки, за да вземе сета. В следващата част Синер успя да пробие от 15:40 в седмия гейм. После съперникът му имаше общо четири възможности за рибрейк, но така и не успя и 19-годишният италианец изравни частите. В заключителната тийнейджърът беше по-свеж и агресивен и бързо поведе с 4:0. При 1:5 Де Минор сервираше за оставане в двубоя, но загуби гейма на нула. С достигането си до полуфинал италианецът си осигури 90 точки за световната ранглиста, където е на 44-ото място. За класиране на първи финал в кариерата си в АТР Tour Яник Синер ще спори с петия поставен Адриан Манарино от Франция.