Витоша остава в Първа лига

Столичани победиха Монтана с 3:0 в баража

Витоша остава в Първа лига | StandartNews.com

Витоша (Бистрица) ще играе в Първа футболна лига и през следващия сезон. Това стана възможно след като победи Монтана с 3:0 в мача-бараж и запази мястото си в елита. Витоша беше по-активният отбор през сравнително скучното първото полувреме, но остави гола за началото на второто. Той падна в 52-та минута, когато Стефан Христов центрира в наказателното поле и Долапчиев засече топката с красив ножичен удар, с който даде преднина на Витоша в последния мач за сезона. Юношата на ЦСКА беше заменен в 69-та минути след силен натиск на Монтана, а на негово място се появи следващият герой на бистричаните - Емил Гъргоров. Той можеше да реши всичко в 82-та минута, когато Витоша организира контраатака с човек повече срещу защитата на монтанците. Четин Садула подаде към Христов в наказателното поле и той свали топката за Гъргоров, чийто шут обаче срещна гредата зад Ивайло Василев. Халфът на бистричаните направи още един пропуск в 88-та минута, но само две по-късно вкара за 2:0. Ивайло Василев допусна груба грешка, беше прехвърлен пред собствената си врата и Гъргоров вкара на празна мрежа. Бившият футболист на ЦСКА и юноша на Локомотив (София) вкара и третия гол в добавеното време, когато преодоля вратаря на Монтана..