Манчестър. Манчестър Сити разби с 4:0 Нюкасъл в последния мач от първия кръг на Висшата лига. Новият мениджър на "гражданите" Мануел Пелегрини дебютира начело на тима на "Етихад", а след успеха "небесносините" оглавиха временното класиране.

Сити поведе в резултата още в 6-ата минута, когато Давид Силва вкара с глава след центриране на Един Джеко. Серхио Агуеро в 22-ата минута откри головата си сметка за сезона, пускайки топката покрай Тим Крул, а "свраките" останаха с човек по-малко в 45-ата минута, тъй като Стивън Тейлър удари без топката Агуеро и бе пратен под душовете от главния рефер Андре Маринър.

Яя Туре пък се разписа от пряк свободен удар за 3:0 в 50-та минута, а крайното 4:0 оформи френският халф на домакините Самир Насри. Бившата звезда на Арсенал се разписа в 75-ата минута след нова светкавична атака на "гражданите", която го бе оставила очи в очи с холандския страж на Нюкасъл.