Севиля. Барселона спечели с 4:1 гостуването си срещу Бетис в мача от 13-ия кръг на Примера Дивисион. При успеха обаче звездата на каталунците Лионел Меси се контузи и бе заменен още в 22-ата минута, когато бе заменен от Андрес Иниеста.

След двубоя от Барса обясниха, че контузията на Меси е в бедрото. Стана ясно още, че Сеск Фабрегас е завършил мача с травма в коляното.

Селекцията на Тата Мартино започна по-прибрано двубоя и разчиташе предимно на контри. Което даде резултат в 36-ата минута, когато Фабрегас намери отлично Неймар, а последният вкара за 1:0. В следващата минута Барса удвои чрез Педро Родригес. До края на двубоя и Фабрегас се разписа на два пъти, съответно в 63-ата и 79-ата минути. Почетното попадение за домакините пък дойде в 90-ата минута дело на Хорхе Молина от дузпа.

Във временното класиране Барселона е едноличен лидер с 37 точки, следван от Атлетико Мадрид с 34. Бетис е последен с 9 токи.