Куяба. Националният тим на Нигерия победи Босна и Херцеговина с 1:0 на "Арена Пантарал" в Куяба в двубоя от група F на Световното първенство в Бразилия. Така Един Джеко и компания записаха второ поражение и отпадат от Мондиала.

В първия си мач босненците загубих с 1:2 от Аржентина и въпреки добрата си игра не успяха да прескочат потока. В първия мач вчера Лео Меси донесе успеха за своя тим с 1:0 над Иран.

На "Арена Пантарал" в 21-та минута гол на Един Джеко бе отменен за засада, като повторенията показаха, че решението на страничния рефер е доста спорно. Само осем минути след това Питър Одемвинги изведе Нигерия напред след асистенция на Емануел Еменике.

Така Босна отпадна от Световното първенство, а Нигерия вече има 4 точки и има нужда от равенство в последния си мач с Аржентина, за да излезе от групата.