ВАР носи успех на Барселона

Меси бележи от дузпа за крайното 1:0 над Реал Сосиедад

ВАР носи успех на Барселона | StandartNews.com

Барселона се добра до измъчена домакинска победа с 1:0 над Реал Сосиедад в мач от 27-ия кръг на испанската Ла Лига. Лионел Меси отбеляза единствения гол от дузпа в 81-ата минута. Успехът временно качи “лос кулес” на лидерската позиция преди утрешния двубой на Реал Мадрид.

Успехът на домакините дойде след като в 80-ата минута съдията получи сигнал от своите видеопомощници за съмнения за дузпа. Реферът прегледа ситуацията и видя основания за дузпа. След центриране отляво, Лангле не успя да играе с топката, а Льо Норман го направи с ръка, като топката се удари близо до рамото, но все пак в ръката. Повторенията оставиха съмнения за засада на Артуро Видал, но той беше в пасивна такава. Лео Меси реализира наказателния удар и донесе успеха на Барса. В дербито на кръга Атлетико (М) и Севля направиха 2:2.