Царско село с първа победа в елита

Тимът от София удари Ботев в Пловдив

Царско село с първа победа в елита | StandartNews.com

Новакът във футболната efbet Лига Царско дело постигна първа победа в елита. Тимът от София победи като гост Ботев с 2:0. Холандецът Родни Антуи отбеляза и двата гола за успеха на своя тим. Футболистите  от двата тима започнаха срещата при изключително горещи време- температура 35 градуса на сянка. Първо до гол можеха да стигнат гостите, но вратаря Аргилашки спаси удар на Антуи в 7-ата минута. Малко след това Филип ван Арнем стреля с глава, Реян Даскалов изби коженото кълбо, то попадна в Антонио Вутов, но той не успя да се разпише със задна ножица. В 25-ата минута Тодор Неделев центрира остро от свободен удар, а Густаво за малко да си вкара автогол. Заради жегата съдията Георги Иванов спря играта 10 минути преди почивката и даде възможност на футболистите да се освежат с вода. След почивката натискът на Ботев се усили но пропуски направиха Вутов (50) и Неделев (52). В 57-ата Вутов прати с глава топката в напречната греда.  Царско село дочака своя шанс в 84-ата минута. При една контраатака Веселин Минев центрира и Родни Антуи вкара гол със странична ножица за 0:1. Пак Антуи вкара за 0:2 и донесе първия успех на Царско село в елита.