Триумф! Интер с 20-та титла на Италия

И шести пореден успех над Милан

Триумф! Интер с 20-та титла на Италия | StandartNews.com

Интер е новият шампион на Италия! Нерадзурите го сториха със стил и победа в градското дерби с Милан - 2:1.

Сблъсъкът на „Джузепе Меаца“ сложи край на 33-тия кръг в Серия "А".

Франческо Ачерби вкара първото попадение за "нерадзурите" в 18-ата минута, а в 49-ата Маркюс Тюрам отбеляза втория им гол. Фикайо Томори намали изоставането на "росонерите" в 80-ата минута.

За първи път в историята Дерби дела Мадонина се провежда в понеделник.

Победата на „нерадзурите“ и спечелената 20-а титла на Италия, удължи успешната серия срещу  „росонерите“ на шест поредни успеха в дербито.

В добавеното време футболистите на двата отбора изпуснаха нервите си и създадоха работа за съдията Андреа Коломбо.

Първо, в четвъртата минута на добавеното време на двубоя Тео Ернандес се спречка с Давиде Фратези, а след това се намеси и Дензъл Дъмфрис.

Между Ернандес и Дъмфрис се стигна до сериозна разправия, която бе завършена с по един червен картон за двамата играчи.

Милан завърши дербито с девет човека, след като в седмата минута на добавеното време на мача Давиде Калабрия удари Давиде Фратези и Коломбо го изгони с директен червен картон.