Суарес проби "Манчестър Сити", Меси пропусна

Суарес проби "Манчестър Сити", Меси пропусна | StandartNews.com

"Барселона"победи с 2:1 гостуването си на "Манчестър Сити" в първи мач от 1/8-финалите на Шампионската лига, игран на "Етихад Стейдиъм". В герой за каталунския тим се превърна Луис Суарес, който отбеляза две попадения. Уругвайският национал откри резултата в 16-ата минута, а в 30-ата удвои аванса на гостите.

Серхио Агуеро успя да върне едно попадение в 69-ата минута, но малко след това английският тим остана с човек по-малко на терена. Гаел Клиши получи втори жълт картон и съответно червен.

В третата минута на добавеното продължение Лионел Меси не успя да отбележи от дузпа. Реваншът е на 17 март в Барселона.

Манчестър Сити: Джо Харт (В), Венсан Компани (К), Пабло Сабалета, Гаел Клиши, Мартин Демикелис, Фернандо, Джеймс Милнър, Самир Насри (Фернандиньо 61'), Давид Силва (Бакари Саня 78'), Един Джеко (Вилфред Бони 68'), Серхио Агуеро

Барселона: Марк-Андре тер Щеген (В), Жерар Пике, Хавиер Масчерано, Жорди Алжа, Даниел Алвеш (Адриано 75'), Иван Ракитич, Серхио Бускетс, Андрес Иниеста (К), Луис Суарес, Лионел Меси, Неймар (Педро 79')

Снищи на осминафиналните мачове в Шампионска лига Ювентус надви Борусия (Дортмунд) с 2:1