Стефанова е 14-а на световното по ускорен шах

Иван Чепаринов завърши 26-и в Москва

Стефанова е 14-а на световното по ускорен шах | StandartNews.com

Най-добрата ни шахматистка Антоанета Стефанова завърши на 14-о място на световното първенство по ускорен шахмат в Москва. Българката спечели 8 т, а първа с 9 Танжи Лей (Китай). Стефанова започна последния ден от турнира с поражение срещу бронзовата медалистка Екатерина Аталък (Турция) с белите фигури, но останалата част бе феноменална за българката. Тя победи Алина Бивол (Русия) и Юлия Осмак (Украйна) с черните, както и Бибисара Асаубаева (Казахстан) с белите преди да завърши реми с Катерина Лахно (Русия) в партия от последния, 12-и кръг.

При мъжете действащият световен шампион в класическия шах Магнус Карлсен (Норвегия) спечели турнира с 11,5 точки от 15 партии. С две точки по-малко Иван Чепаринов приключи 26-ти. Утре и в понеделник е световното първенство по блиц, отново в Москва.