Стана ясно кой кара влака на "Армията"

ЦСКА срещу ЦСКА 1948

Стана ясно кой кара влака на "Армията" | StandartNews.com

ЦСКА би с 2:0 ЦСКА 1948 на "Армията" в среща от 9-ия кръг на Първа лига. И двете попадения за "армейците" заби Дюкенс Назон (74-ата и 81-ата мин.).

Първото полувреме започна с теротироално предимство на армейците, които още в 5-ата минута създадоха първото опасно положение пред противниковавта врата. До него се стигна след като Емил Виячки извърши грубо нарушение срещу Дюкенс Назон и Георги Кабаков прецени, че няма основание за жълт картон и отсъди само пряк свободен удар на около 25 метра фронтално срещу Даниел Наумов. Тобиас Хайнц стреля технично, но топката мина на сантиметри над напречната греда.

В 11-ата минута Хайнц подаде към Джонатан Линдсет, който стреля силно с глава, но Даниел Наумов изби в корнер. Хайнц центрира отдясно, но Ивайло Чочев изчисти. Натискът на ЦСКА продължи и в 24-ата минута отново двамата норвежци комбинираха умело по левия фланг, след което Тобиас Хайнц отправи много хубав изстрел от дистанция в далечния ъгъл, но Наумов плонжира и изби.

След половин час игра армейците организираха продължителна многоходова атака и в завършващата фаза отново Хайнц се озова на стрелкова позиция, но не съумя да преодолее вратаря от малък ъгъл.

Три минути преди паузата Дюкенс Назон стреля от границата на наказаталното поле, но и този път противниковият страж се справи и улови. До края на полувремето нямаше други интересни ситуации и двата състава се оттеглиха към съблекалните при нулево равенство.

През втората част червените продължиха да атакуват и да търсят победата. В 57-ата минута  Дюкенс Назон пусна към Тобиас Хайнц, който се озова на стрелкова позиция сам срещу вратарая, но Том Рапнуи успя да се намеси и да блокира шута на норвежеца.

В 66-ата минута Георги Русев извърши нарушение срещу Тобиас Хайнц на няколко метра пред наказателното поле на гостите от Бистрица. Потърпевшият застана зад топката и изпълни чудесно прекия свободен удар, но Даниел Наумов отново бе последна преграда пред гола, избивайки с лявата ръка в корнер.

В 70-ата минута старши треньорът на армейците Нестор Ел Маестро пусна в игра Данило Асприля на мястото на Матиас Фаетон. Червените още повече засилиха своя натиск и в 74-ата минута логичното се случи, когато Том Рапнуи опита да върне топката с глава към Даниел Наумов, а неуморният в този мач Тобиас Хайнц успя да откредне кълбото и елегантно го пусна  към Дюкенс Назон, който останал сам на празна врата вкара за 1:0.

В 81-ата минута гостите от  Бистрица опитаха да организират атака, но Иван Турицов отне топката и армейците организираха мълниеносна контраатака, при която Дюкенс Назон получи дълъг пас от Амос Юга и  се озовал се на стрелкова позиция хладнокръвно се разписа за 2:0, оформяйки крайния резултат.

ЦСКА - ЦСКА 1948 2:0

Голмайстор: 1:0 Дюкенс Назон 74, 81

ЦСКА: Густаво Бусато, Браян Кордоба, Християн Петров, Амос Юга, Марселино Кареасо, Джонатан Линдсет (86-Емануел Шакич), Тобиас Хайнц, Тибо Вион, Иван Турицов, Дюкенс Назон (90+1-Мено Кох), Матиас Фаетон (70-Данило Асприля)

ЦСКА 1948: Даниел Наумов, Стив Фуртадо, Емил Виячки, Елитон, Том Рапнуи,  Ивайло Чочев, Парвиз Умарбаев (46-Реян Даскалов), Бирсент Карагарен (54-Никола Илиев), Педриньо, Радослав Кирилов (54-Георги Русев), Руни Ева (75-Антонио Вутов)