Спорни голове донесоха впечатляващ обрат за "Евертън" (ВИДЕО)

Спорни голове донесоха впечатляващ обрат за "Евертън" (ВИДЕО) | StandartNews.com

"Евертън" постигна впечатляващ обрат за успех с 3:2 като гост на "Уест Бромирч" в последен мач от 7-ия кръг на Висшата лига. Домакините поведоха с два безответни гола, но до края на срещата "карамелите" стигнаха до трите точки. Две от попаденията за мърсисайдци обаче дойдоха след спорни ситуации.

Саидо Бераино откри за "Бромич" в 41-ата минута, а в 54-ата минута Крейг Доусън удвои.

В герой за "Евертън" се превърна бившия любимец на домакините Ромелу Лукаку. В 55-ата минута именно той даде началото на обрата за гостите.

Изравнителното попадение за "карамелите" дойде в 75-ата минута. Лукако изведе Аруна Коне в наказателното поле, за да може последният да вкара за 2:2. Телевизионните повторения обаче оставят сериозни съмнения за засада при головото подаване.

Лукако отбеляза третото попадение за "Евертън" в 83-ата минута, но при овладяването на топката в наказателното поле се вижда, че 31-годишния нападател игра е с ръка. Въпреки това голът бе зачетен за крайното 3:2 в полза на мърсисайдци.

Така в таблицата "Евертън" излезе на 5-ото място с 12 точки. "Уест Бромич" пък е на 15-а позиция с 8.