Силно представяне на българите на Asarel Bulgaria Open

Силно представяне на българите на Asarel Bulgaria Open | StandartNews.com

Кирил Попов достигна до четвъртфиналите на силния международен шампионат по тенис на маса „GAC Group 2015 ITTF World Tour ASAREL Bulgaria Open" в Панагюрище. Филип Флориц и Станислав Голованов (на снимката) се пребориха за място на полуфиналите при двойките

Кирил Попов постигна зрелищна победа над австриеца Давид Сердароглу , с което вчера вечерта си извоюва място на четвъртфиналите на Международния турнир по тенис на маса „GAC Group 2015 ITTF World Tour ASAREL Bulgaria Open". Пред пълните трибуни в „Арена Асарел" в Панагюрище българинът надделя над съперника си в оспорван мач с 2-4 гейма. Следващия си мач Кирил Попов ще изиграе днес, 22.08, от 19:15 часа.

Негов съперник ще бъде кореецът Минсеок Ким, който заема 33-та позиция в ранглистата. Другият ни представител на осминафиналите, Станислав Голованов, вчера отпадна от надпреварата с 4:0 гейма от корееца Донгюн Ким, 50-и в световната ранглиста.

Своето заслужено място на полуфиналите при двойките вчера вечерта извоюваха Филип Флориц и Станислав Голованов след тежък мач срещу шведите Хампус Зодерлунд и Антъни Тран с 3-2 гейма. Днес представянето им в турнира продължава в 11:45 срещу шведа Виктор Брод и датчанина Каспър Стернберг.

Българските представители при двойките за жени, сестрите Красимира и Мария Йовкова и тандемът Анелия Карова/Елица Замфирова, отпаднаха от надпреварата в турнира, съответно срещу Жихе Жеон/Хаеун Ианг от Корея (3-0) и Алина Арлуская/ Мария Кучук от Беларус (3-2).