Силните печелят. И Нидерландия напред

"Лалетата" спечелиха срещу Австрия с 2:0.

Силните печелят. И Нидерландия напред | StandartNews.com

Пореден фаворит на Евро 2021 отива напред към елиминациите. с втора поредна победа Нидерландия си осигури класиране, побеждавайки този път Австрия с 2:0.

Първата по-интересна ситуация бе в наказателното поле на домакините. В 5-ата минута Улмер проби и падна след сблъсък с Дъмфрис, но съдията прецени, че няма основание да отсъди дузпа.

В 8-ата минута дузпа бе отсъдена, но за Нидерландия. Дъмфрис бе настъпен от Алаба на ъгъла на наказателното поле.След консултация с ВАР бе отсъден наказателен удар. Депай бе точен - 1:0.

Австрия отправи първия си удар към вратата на съперника чак в 28-ата минута, когато Баумгартнер направи хубав пробив и стреля опасно.

Нидерландия пропусна страхотен шанс в 40-ата минута. Вегхорст получи дълъг пас в пеналта и свали топката за Депай, който обаче по чудо не успя отблизо да вкара в опразнената врата. "Лалетата" можеха много да съжаляват за този пропуск.

В 60-та минута нидерландците пропуснаха страхотна възможност, след няколко последователни удара от наказателното поле, отразени от защитниците на Австрия.

Класата обаче си каза думата и в 66-та минута Дъмфрис завърши скоростна атака след пас зад защитана на австрийците -2:0.

В 80-та минута страхотен удар на Алаба мина на сантиметри от вратата на Стекеленбург.

Австрлийците определено натиснаха в последните минути на мача. Това обаче не доведе до промяна в резултата.

След загубата Австрия остава с 3 точки и ще има решителен мач с Украйна за второто място в групата.

РЕЗУЛТАТИ: Група С- Украйна - РС Македония 2:1, Нидерландия - Австрия 2:0

Група В: Дания - Белгия 1:2