Шоу! Какво стана при завръщането на Меси

В първия мач с екипа на ПСЖ след Мондиала

Шоу! Какво стана при завръщането на Меси | StandartNews.com

Отборът на Пари Сен Жермен победи Анже с 2:0 в среща от 18-ия кръг на Лига 1. Резултатът Юго Екитике още в 5-ата минута, а през втората част Лионел Меси покачи на 2:0 в 72-ата минута. Норди Мукиеле асистира и при двете попадения. В 84-ата минута Неймар също се разписа, но впоследствие голът му бе отменен.

С победата ПСЖ се върна на правилния път, след като в миналия кръг отстъпи в гостуването си на Ланс и събра актив от 47 точки. Анже пък е на дъното в таблицата с едва 8 точки, а загубата за тях беше 11-а поредна в шампионатни двубои, предава Спортал.

Въпреки че очакванията бяха за рутинна победа за парижани интересът към срещата на стадион “Парк де Пренс” беше огромен. Това бе първият мач на Лионел Меси с екипа на ПСЖ след завръщането му от Мондиал 2022 в Катар, където триумфира с родната си Аржентина. На върха на атаката той бе подкрепен от бразилската суперзвезда Неймар и младият французин Юго Екитике.