Шок за Челси в Лондон насред Боксинг Дей (ВИДЕО)

"Светците" удариха Лампард и компания с 2:0

Шок за Челси в Лондон насред Боксинг Дей (ВИДЕО) | StandartNews.com

Челси допусна шокираща загуба с 0:2 от Саутхемптън насред "Стамфорд Бридж" на Боксинг Дей. Това второ поредно поражение за "сините" у дома във Висшата лига след това от Борнемут. "Светците" пък постигат втора поредна победа навън след 3:1 над Астън Вила преди няколко дни.

ВИЖТЕ ВИДЕО ТУК

Първата част бе по-скоро равностойна, въпреки Челси се опита да наложи натиск. До чисти положения обаче не се стигна. "Светците" удариха първи. Хьолберг пусна хубав пас към ирландеца Обафеми, който овладя, напредна и нанесе пронизвашщ удар към вратата на Челси. Кепа бе безпомощен.

Саутхемптън продължи със стабилната си игра и през втората част, а тази на Челси бе много хаотична и припряна. Логично се стигна и до втори гол. В 73-ата минута Стюарт Армстронг изведе до чуден начин Нейтън Редмънд, който изпревари Кепа и го прехвърли леко за 2:0. До края Челси така и не създаде чисто положение и заслужено загуби.

Поражението оставя Челси на четвърто чясто с 32 точки. Саутхемптън пък има 21 и е на 14-а позиция.