Севиля взе лудото дерби с Бетис (ВИДЕО)

Мачът на "Рамон Санчес Писхуан" завърши 3:2

Севиля взе лудото дерби с Бетис (ВИДЕО) | StandartNews.com

В много интересно севилско дерби Севиля победи Бетис с 3:2 в мач от 32-ия кръг на Ла Лига. Символичните домакини откриха резултата в 26-ата минута, след като Ел Хадади получи отличен пас от Сарабия и прониза вратата на градския съперник. Това беше и първото чисто голово положение, което влезе в мрежата. Четири минути по-късно Лопес направи отлично спасяване след удар на Бен Йедер като запази вратата си от второ попадение. Бетис опита за изравни резултата в 53-ата минута, но Вацлик се справи. Все пак Ло Селсо изравни две минути по-късно след асистенция на Жуниор. Радостта на Бетис трая кратко само 4 минути, след като в 59-ата минута Сарабия се разписа, получавайки топката от Бен Йедер и направи резултата 2:1. Васкес сякаш реши нещата с трети гол в 63-ата минута, но Бетис не се отказа. В 82-ата минута Тейо изпълни перфектно пряк свободен удар и направи резултата 2:3, а време имаше. Въпреки опитите за изравняването, това не се случи и Севиля грабна успеха. След него отборът заема 4-ото място с актив от 52 точки, а Бетис е на 9-ото с актив от 43.