Събраха 68 528 лв. за деца сираци в Банско

Събраха 68 528 лв. за деца сираци в Банско | StandartNews.com

Банско. Точно 68 528 лв. бяха събрани в събота вечерта по време на благотворителната вечеря в хотел „Кемпински Гранд Арена Банско”, която бе кулминацията на Шестото благотворително състезание по ски и биатлон на асоциацията „Ски отборът на звездите за децата” на Негово Височество Принц Албер Втори. Сумата беше набрана от търг, дарение от община Банско и билети за томбола. 

Половината от набраната сума ще бъде дарена за асоциацията на Негово Височество Принц Албер Втори, а останалите - на фондация „Работилница гражданска инициатива“ за стипендии на деца сираци приети да учат висше образование.
 
По време на вечерята обръщение от Негово Височество Принц Албер Втори до участниците в Шестото благотворително състезание по ски и биатлон на „Ски отборът на звездите за децата“ и гостите прочете Сергей Пенев, почетен консул на Монако в България.

Най-голямата сума платена по време на благотворителния търг снощи бе от Александър Александров, президент на Българска федерация автомобилен спорт. Той купи за 6500 евро каската, с която пилотът от Формула 1 Витантонио Люци е карал през миналия сезон в Барселона. Шлемът на световния рекордьор по скоростно спускане със ски Симоне Орегоне бе купен за 2000 евро. Уникалното яке направено от италианската федерация по ски за  Принца на Савоя Емануеле Филиберто бе купено на търга за 900 евро.

Президентът на Българска федерация ски Цеко Минев подари на изпълнителния директор на асоциацията „Ски отборът на звездите за децата“ Мауро Серра копие на „Златната топка“ дарено за Негово Височество Принц Албер Втори от Христо Стоичков. Кметът на община Банско Георги Икономов връчи на Мауро Серра чек за 12 000 евро и дърворезба за Негово Височество Принц Албер Втори.
При тегленето на томболата бяха раздадени много атрактивни награди от спонсорите на Шестото благотворително състезание по ски и биатлон в Банско. Председателят на УС и генерален директор на bTV Media Group Вики Политова спечели ексклузивна кредитна карта Fibank World Elite Master Card. Моделът Ирен Онтева взе от томболата ръчно изработена миниатюра на успешния модел на Ауди, спечелил през 1936 г Голямата награда на Германия.

Последвайте ни в Google News Showcase за важните новини

Вижте всички актуални новини от Standartnews.com

Коментирай