Реал си го върна на Борусия с класически резултат

Реал си го върна на Борусия с класически резултат | StandartNews.com

Мадрид. Реал (Мадрид) си отмъсти на Борусия (Дортмунд) и не им даде никаква възможност да обърнат резултата. Реал спечели в първия двубой с 3:0 и така си утъпка пътя към полуфиналите. По всяка вероятност тази година мадридчани няма да отпаднат от този съперник, за разлика от миналата, когато немците спънаха Кралския клуб на полуфиналите в Шампионската лига.

Испанците доминираха в мача и заслужено спечелиха 3-те точки. Гостите също имаха своите шансове за попадение, но превесът в мача бе за "Белия балет". Гарет Бейл откри резултата още в самото начало, в третата минута на мача.

Иско вкара за 2:0 в 26-ата, а Роналдо оформи крайния успех на Реал с гол в 57-ата минута. Така Роналдо изравни рекорда на Меси и вече и двамата имат по 14 попадения в един сезон. Но това не е единственият рекорд на Меси, който подобри португалецът - той вече е номер 1 за най-много попадения в поредни мачове. Той вече има 11, а Меси - 10.