Пролетните илюзии отново свършиха! Лудогорец аут от Европа

Това става за поредна година с разградчани, но други няма

Пролетните илюзии отново свършиха! Лудогорец аут от Европа | StandartNews.com

Шампионът Лудогорец отпадна за втора поредна година още в 1/16-финалите на турнира на УЕФА Лига на конференциите.

Тази вечер "орлите" загубиха с 0:1 в Разград срещу швейцарския Сервет и след 0:0 в Женева в първия мач, приключват участието си.

Разградчани бяха попарени с ранен гол след грешка при изнасянето на топката още в 6-ата минута, от която се възползва Тимоти Коня.

Лудогорец положи усилия да обърне развоя на мача, създаде положения, но пропуски в решителния момент не позволиха да върне интригата.

А в заключитлените минути натискът на Лудогорец стана по-скоро хаотичен. Загуби се идеята в атака и нова опасност не последва. Половинчати възможности, но без гол.

Всичко това означаваше общ резултат 0:1 и край на европейското участие на Лудогорец през този сезон

Нещо повече - вече десет години не успява да преодолее съперник в Европа през пролетта.

За справка - в добрите времена на родния футбол такива неща не се случваха.

И докато миналата година отпадането дойде след дузпи срещу Андерлехт, сега крахът се дължеше на едно ранно и по доста нелеп начин допуснато попадение от Лудогорец.