Банкок. Григор Димитров се запозна от близо с националния спорт на Тайланд - бойното изкуство Муай Тай. Първата ракета на българския тенис посети школа в почивния ден на турнира в Тайланд и участва в открит урок. Домакините демонстрираха отличната си гостоприемност и зарадваха Гришо със специални шорти, на които беше изписано неговото име.
"Този спорт е страхотен. Хората в Тайланд са много мили и ми дадоха добър подарък - шорти с моето име. Определено няма да се замисля, когато имам възможността отново да участвам на турнир в Тайланд", коментира Димитров пред официалния сайт на ATP.
"Боксьорите бяха страхотни, както цялото преживяване. За четвърти път съм в Тайланд и хората тук наистина се отнасят много добре с мен. Беше забавно. Не знаех много за този спорт. Бях гледал няколко битки по телевизията и това ми се струваше брутално. Определено не е за мен", каза с усмивка на лице българинът.
Последвайте ни в Google News Showcase за важните новини
Вижте всички актуални новини от Standartnews.com