Побой, дузпа и победа на Уелс над Турция

Островитяните спечелиха с 2:0, побоища в края

Побой, дузпа и победа на Уелс над Турция | StandartNews.com

Уелс спечели победата над Турция с 2:0 в среща от втория кръг на група А на европейското първенство.

Така островитяните събраха 4 точки и имат много добри шансове да продължат напред. Турция е пред отпадане с втората си загуба.

Имаше опасност още в 6-та минута на мача. Гарет Бейл изведе хитро Аарън Рамзи. Халфът съумя да стреля, но Урджан Чакър реагира блестящо и изби топката с крак.

Няколко минути по-късно и турците изпуснаха след удар на Бураз Йълмак.

В 45-та минута Уелс откри резултата.  Бейл отново демонстрира страхотен поглед върху играта. Нападателят намери Рамзи, който този път овладя добре и преодоля Чакър.

В 53-та минута Йълмаз стреля над вратата от много удобна позиция.

В 60-та минута Зеки Челик повали на земята Гарет Бейл - дузпа! Бейл обаче пропусна от бялата точка!

Две минути преди края на редовното време Мерих Демирал засече прецизно центриране от корнер, насочвайки мощния си удар с глава в десния ъгъл, но вратарят Уорд реагира блестящо и спаси.

В добавеното време обаче Уелс вкара втори гол чрез Конър Робъртс. Двата отбора не издържаха на напрежението и се стигна до меле в пеналтерията на Уелс.