"Пирин" разпиля "Локо"

"Пирин" разпиля "Локо" | StandartNews.com

"Пирин" вече не е последен в "А" група. Благоевградчани удариха 3:0 "Локомотив" (Пловдив), а с малко късмет можеше да се стигне и до по-голямо унижение. Мартин Тошев, който наказа "Левски" преди два кръга, откри резултата за "орлетата". Той се реваншира за изумителен пропуск след почивката и направи добавка след шут на Дюлгеров.

Малко след това гостите съвсем го закъсаха, тъй като Христо Стамов получи втори жълт картон и трябваше предсрочно да напусне терена. В 62-ата минута резултатът вече беше 2:0 за "Пирин" след автогол. При един ъглов удар Александър Башлиев опита удар с глава, който нямаше да намери целта, но се отклони в Пламен Крумов и влезе за втори път във вратата.

Резервата Благой Наков довърши пловдивчани след центриране на Стилиян Николов, което бе отклонено от Башлиев. Така "Пирин" събра 13 точки и изпревари "Монтана" по преките показатели. Само на 5 точки отпред е "Ботев".