Отлагат мач на Макриев заради ракетна заплаха

Отлагат мач на Макриев заради ракетна заплаха | StandartNews.com

Израелската футболна асоциация отложи два мача от елитната дивизия заради военните сблъсъци с палестинската армия в ивицата Газа. Това са двубоите "Апоел" (Беершеба) - "Апоел" (Рамат Ган) и "Ашдод" – "Апоел" (Акре), които по програма трябваше да се състоят в събота. Както се знае, в "Ашдод" играе българският нападател Димитър Макриев.

Двубоите бяха отложени по настояване на израелската полиция и армията, които се опасяват от ракетна атака от страна на палестинските военни. Поредното обтягане на дългогодишния конфликт между Израел и Палестина се случи в сряда, когато израелските служби убиха Ахмед ал Джаабари – военният стратег на ислямската фракция “Хамас”.

След убийството на Ал Джаабари, проведено с прецизен въздушен удар по колата му, над 270 ракети удариха Израел и той отговори с атаки по земя, въздух и море. Трима израелци и 19 палестинци бяха убити в четвъртък.

Местната футболна асоциация обяви, че останалите мачове от елита ще се проведат по програма. Двубоите от долните дивизии и юношеските първенства в южната част на страната също са отложени.

Последвайте ни в Google News Showcase за важните новини

Вижте всички актуални новини от Standartnews.com

Коментирай