Още една купа! Манчестър Сити излъга Севиля

С изпълнение на дузпи в Атина

Още една купа! Манчестър Сити излъга Севиля | StandartNews.com

Още един триумф за Манчестър Сити през тази година.

Еврошампионът триумфира със Суперкупата на Европа след драма с дузпи срещу Севиля на стадион „Йоргос Караискакис“ в Атина. В редовното време двата тима приключиха при 1:1, след което директно се премина към изпълнение на удари от бялата точка.

В лотарията при тях ликува Манчестър Сити с 5:4. Фаталният пропуск за андалусийци направи Неманя Гудел, който нацели напречната греда при петия изстрел за своите.

Така „гражданите“ триумфираха за първи път с трофея. Те продължиха тенденцията победителят в Шампионската лига да доминира при успехите в тези сблъсъци. Рекордьорът по титла в Лига Европа Севиля пък загуби спора за това отличие за шести пореден път.

Юсеф Ен-Несири откри резултата за андалусийци в 25-ата минута. Младокът Коул Палмър изравни за „гражданите“ в 63-ата минута. До края на редовното време обаче не паднаха нови голове, въпреки че положения не липсваха.

Манчестър Сити - Севиля 1:1

Голмайстори: 0:1- Юсеф Ен-Несири (25), 1:1 - Коул Палмър (63)

Ерлинг Холанд – 1:0

Лукас Окампос – 1:1

Рафа Мир – 2:2

Матео Ковачич - 3:2

Иван Ракитич – 3:3

Джак Крийлиш – 4:3