Нов екип носи късмет на Серина в Мелбърн

Американката започна с победа участието си на Откритото първенство по тенис на Австралия

Нов екип носи късмет на Серина в Мелбърн | StandartNews.com

Ексцентричният тоалет с който Серина Уилямс започна Откритото по тенис на Австралия и донесе успех на старта. В своя мач №100 на турнира от Големия шлем в Мелбърн американката победи германката Лора Зигемунд с 6:1, 6:1.

Зигемунд проби именитата си съперничка още в откриващия гейм на двубоя, но след това Серина, която бе облечена в много интересен "котешки" тоалет с един крачол, намери играта си и взе шест поредни гейма, за да поведе в резултата. Във втората част американката дръпна с 4:0, преди да затвори мача след едва 56 минути игра.Във втория кръг 39-годишната Серина, която търси своята 24-та титла от Големия шлем, ще се изправи срещу сръбкинята Нина Стоянович, която победи Ирина Бегу в два сета.

Шампионката от 2019 година Наоми Осака бе също толкова убедителна в откриващия си мач и победи рускинята Анастасия Павлюченкова с 6:1, 6:2. По този начин японката вече има 15 поредни победи.Във втория кръг японката ще се изправи срещу французойката Каролин Гарсия, която надви Полона Херцог в два сета.Шампионката от "Ролан Гарос" и номер 15 в схемата Ига Швьонтек от Полша се справи с 6:1, 6:3 с  левичарката от Нидерландия Аранча Рус за 76 минути.Швьонтек, осминафиналистка в Мелбърн през 2020 година, очаква мач срещу италианката Камила Джорджи, която елиминира Ярослава Шведова (Казахстан) с 6:3, 6:3.Победителката в турнира през 2016 и бивша номер 1 в света Анжелик Кербер (Германия) отпадна на старта. 23-ата в схемата Кербер загуби от Бернарда Пера (САЩ) с 0:6, 4:6.