Българският национален отбор завърши по отличен начин участието си на Световното първенство по таекуондо за кадети в Египет. В категория до 57 килограма Александър Джорджев сътвори истински подвиг, като спечели златен медал със счупена ръка.
Още в първата си битка на мондиала той получи фрактурата в битка срещу съперник от Саудитска Арабия. Джорджев получи травмата на същото място, където счупи ръка на учаситето си на Европейското първенство в Румъния, където нашето момче отново триумфира със златния медал.
Въпреки контузията Джорджев срази арабина с 18:4. Тази победа го изправи пред представител на домакините от Египет, който Джорджев елиминира с 24-14. Спечелените битки отведоха българската ни надежда на полуфиналите, където той се изправи срещу тайландец и го разгоми с 31-11, (технически нокаут). На финала Джорджев елиминира иранеца Седик Рахминя с 27 :12.
Златото за България идва два дни след като Кристиян Златев спечели бронзов медал в първия ден от турнира. Тези успехи поставят България в топ 7 в световната таекуондо ранглиста. Така в последно време родното таекуондо е единствената олимпийска дисциплина в страната, която отсрамва родния спорт на световно ниво.
Това се случва непосредствено след историческия медал на Влади Далаклиев на Световното първенство за мъже в Муджу, Южна Корея.
Последвайте ни в Google News Showcase за важните новини
Вижте всички актуални новини от Standartnews.com