Надал се завърна с убедителна победа

Испанецът даде само 2 гейма на Пабло Кареньо Буста

Надал се завърна с убедителна победа | StandartNews.com

Легендата Рафаел Надал достигна осминафиналите на Мастърс 1000 турнира в Рим, след като в късния мач надви категорично в испанско дерби Пабло Кареньо Буста с 6:1, 6:1 за час и 14 минути игра.

В първия си мач след повече от половин година заради коронавируса, вторият поставен наложи волята си и след пробив за 3:1 той загуби само още един гейм в срещата.

Надал вкара около 50% първи сервис, но спечели съответно 79 и 80 процента от разиграните точки на първо и второ подаване, като отрази единствената точка за пробив пред съперника.

В Рим левичарят от Манакор той преследва своята десета титла. В спор за място на четвъртфиналите той ще се изправи срещу победителя от двубоя между Милош Раонич и Душан Лайович.