НА ЖИВО: Финалът в Шампионската лига: Тотнъм - Ливърпул

НА ЖИВО: Финалът в Шампионската лига: Тотнъм - Ливърпул | StandartNews.com

Тотнъм - Ливърпул 0:2

Салах 2'

Ориги 88'

КРАЙ НА МАЧА! ЛИВЪРПУЛ Е ШАМПИОНЪТ НА ЕВРОПА!

Тотнъм се хвърля в атаки. Играчите на Почетино пробват удари отвсякъде, но време няма.

Гол за Ливърпул! 2:0. Дивок Ориги вкарва с удар по диагонала.

Ериксен стреля от фаул, но Алисон спасява. Тотнъм натиска.

Два страхотни шанса за "шпорите". Алисон спаси бомба на Сон, а след това и удар на Лукас Моура.

В 79-ата минута Деле Али стреля с глева след центриране на Трипиър, но ударът му излезе в аут.

Деле Али опита да вкара гол бижу. Прехвърлящият му удар обаче бе слаб.

Тотнъм обсади вратата на Алисон, но последния пас куца. После контрата на Ливърпул завърши с неточен пас на Салах. Поне започнаха да тичат!

В 69-ата минута Милнър стреля след пас на Момо Салах, но ударът му мина на сантиметри от гредата на Лорис. Най-доброто положение за Ливърпул!

Двата отбора имат по-малко от половин час да превърнат финала в зрелище.

Тотнъм се опитва да установи контрол. Ливърпул се прибра в защита.

Добър пас зад защитата на Ливърпул, но ударът на Сон бе блокиран.

Няма смени, няма и промяна в темпото. Тотнъм опита няколко атаки, но без никакъв успех.

Междувременно Рома потриват ръце, тъй като ще вземат 5 милиона евро при успех на Ливърпул.

Започна втората част!

Край на първото полувреме!

Безобразен удар на Ериксен! А беше в добра позиция.

Добра възможност за Тотнъм малко преди почивката. Пасът на Сон обаче не намери Деле Али. Хари Кейн до тук все едно не е на терена.

Хубав удар на Робъртсън в 38-ата минута, но Уго Лорис изби в корнер.

Хюн Мин Сон на няколко пъти се опита да овладее топката през центъра, но не му се получи.

Мечтан корнер за Ливърпул в мача. Минутата е 21-а.

В 17-ата минута се случи все пак нещо интересно! Гола дама нахлу на терена и стигна до центъра му. Все пак стюардите се намесиха бързо.

В Мадрид цари скуката! След 16 минути няма особени опасности.

След 10 минути игра, двата тима, най-вече Тотнъм, се отърсват от гръмовното начало на мача.

ГОЛ ЗА ЛИВЪРПУЛ! Момо Салах е точен от бялата точка!

23 секунди от началото на мача! Съдията отсъди дузпа за Ливърпул след игра с ръка на Сисоко от Тотнъм.

Начало на мача!

Преди старта на двубоя, имаме минута с ръкопляскания в памет на загиналия по-рано днес бивш играч на Арсенал, Реал Мадрид и Испания Хосе Антонио Рейес.

...

Финалът в Шампионска лига Тотнъм и Ливърпул си оспорват трофея в Мадрид Дойде време за големия мач! Тотнъм и Ливърпул излизат един срещу друг във финала на Шампионската лига. Мачът стартира в 22,00 часа. Той ще се играе на ст. „Уанда Метрополитано“ в Мадрид.

И двата отбора сътвориха истински футболни чудеса на полуфиналите и самото им присъствие на финала тази вечер може да се смята за сензация.Шпорите изоставаха срещу Аякс с 0:3 в общия резултат на полувремето в Амстердам, но след почивката изиграха най-паметните 45 минути в историята си и сътвориха пълен обрат за победата с 3:2 в Ниската земя, дошла след оформен хеттрик в последните секунди от Лукас Моура.

Мърсисайдци пък бяха отписани след първата среща в Барселона, когато си тръгнаха с класическо поражение. Фантастичната победа с 4:0 на реванша обаче показа, че волята и вярата могат да стопят всеки един пасив.
Съставите:
Тотнъм: Лорис, Трипиър, Алдервейрелд, Вертонген, Роуз, Сисоко, Уинкс, Ериксен, Али, Сон, Кейн

Ливърпул: Алисон, Арнолд, Матип, Ван Дайк, Робъртсън, Фабиньо, Хендерсън, Вайналдум, Фирмино, Мане, Сала