Милан си върна първото място в Италия

С човек по-малко росонерите победиха Беневенто

Милан си върна първото място в Италия | StandartNews.com

Възвръщащият блясъка си Милан победи с 2:0 новака Беневенто и се върна на първото място в класирането на италианската Серия "А". "Росонерите" играха близо час с човек по-малко след директен червен картон на Сандро Тонали, а през второто домакините от Беневенто пропуснаха и дузпа. Франк Кесие даде аванс на гостите в 15-ата минута, когато бе точен от дузпа, отсъдена за нарушение на Алесандро Туя. Малко след преминаването на първия половин час на мача обаче ситуацията за Милан се влоши, след като Тонали бе изгонен за грубо нарушение срещу играч на домакините. Гостите стигнаха до 2:0 с гол на Рафаел Леао в 49-ата минута. След час игра Беневенто получи право да изпълни дузпа, но Джанлука Капрари не успя да уцели вратата на Милан от 11-те метра. До края на мача и двата отбора имаха по няколко страхотни възможности да вкарат гол, но нов така и не падна, като и гредите попречиха за това. Победата изведе Милан начело в класирането с 37 т от 15 мача. Интер е втори с 36.