Мбапе поведе ПСЖ към четвъртфиналите в ШЛ

Французите победиха с 2:0 у дома Реал Сосиедад

Мбапе поведе ПСЖ към четвъртфиналите в ШЛ | StandartNews.com

ПСЖ си осигури отлична преднина преди реванша от осминафиналите на Шампионската лига, след като победи с 2:0 у дома Реал Сосиедад. Головете на Килиан Мбапе и Брадли Баркола през второто полувреме бяха достатъчни на французите за успеха. Реваншът е след 3 седмици в Сан Себастиян.

ПСЖ започна елиминациите в Шампионската лига със съзнанието, че отпадна на този етап от турнира в последните 2 сезона. Сега парижани бяха домакини на Реал Сосиедад. Французите завършиха втори в групата на смъртта, зад Борусия Дортмунд, но пред Милан и Нюкасъл. Баските пък изненадаха всички, като оглавиха групата с наличието на Интер.

ПСЖ имаше самочувствието на по-опитния отбор, пише gol.bg. С Мбапе в състава си хората на Луис Енрике имаха гол във всеки мач този сезон в турнира. Реал Сосиедад пък не беше вкарал гол в последните 249 минути футбол.

Първото полувреме не бе особено интересно и вълнуващо. Все пак още в началото Мбапе опита своя удар след пас на Дембеле, но вратаря спаси.

Чак след почивката домакините натиснаха. В 50-ата минута Хакими подаде към Мбапе, който стреля, но отново шута бе отразен. Само 8 минути след това звездата на ПСЖ откри резултата. Центриране от корнер бе отклонено от Маркиньос и Мбапе заби топката под гредата от много малко разстояние.