Маями остава в битката за титлата в НБА

Горещите биха ЛА Лейкърс със 111:108 и намариха изоставането си на 2:3

Маями остава в битката за титлата в НБА | StandartNews.com

Баскетболистите на Маями победиха Лос Анджелис Лейкърс със 111:108 в петия мач от финалната серия на НБА на САЩ и Канада. За победителите Джими Бътлър записа трипъл-дабъл с 34 точки, 12 борби, 11 асистенции и пет отнети топки. Хийт изостават с 2:3 в "бъбъла" в Орландо и ще се борят за изравняване в неделя. Дънкан Робинсън отбеляза 26 точки за Хийт, Кендрик Нън добави 14, а Бам Адебайо, Тайлър Хиро и Джей Краудър записаха съответно по 13, 12 и 11. Леброн Джеймс вкара 40 точки и спечели 13 борби за Лейкърс, докато Антъни Дейвис се отчете с 28 в петия мач от серията. Джеймс изравни резултата при 101:101 само 2:52 минути преди сирената и даде точка преднина на отбора си с тройка след още една минута игра, но Бътлър не бе спрял с кошовете. Той върна аванса на Хийт 1:13 минути преди края, а Джеймс отговори с нов кош за 106:105 за Лейкърс при 58.2 секунди по часовник. Персоналният двубой между двамата продължи с две стрелби от нарушение на Бътлър, но Лейкърс отново обърнаха чрез Дейвис за 108:107 с оставащи 21.8 секунди. В последвалата атака Бътлър отново стреля точно на два пъти от бялата линия за 109:108. Лейкърс владееха топката за потенциална последна атака и заложиха на стрелба от тройката на Дани Грийн, който обаче не успя да вкара и топката попадна в Хийт. Хиро наниза два коша от нарушение, а Джеймс не успя да изравни със сирената и така серията ще продължи в неделя.