Мавродиева пета във финала на Евро 2016

Мавродиева пета във финала на Евро 2016 | StandartNews.com

Поредно силно представяне на голямо първенство направи днес Радослава Мавродиева. Родената в Сливен атлетка зае престижното пето място вв финала на гюле на Евро 2016 в Амстердам. Решителен за нея бе третия опит в който тя постигна най-добрия си резултат от 18,10 м. За Мавродиева това е най-доброто класиране на европейско на открито. През 2012-а в Хелзинки тя зае шесто място във финала.

"Изтървах си медала от пренавиване, бяха първите думи на Радослава след финала. - От пренавиването бързах със самото тласкане на гюлето. След вчерашната квалификация преживях тежка нощ, защото се бях отчаяла от слабия си резултат. Добре, че днес тласнах над 18 м.

В миксзоната тя бе поздравена за силното представяне от президента на БФЛА и първи вице на ЕА Добромир Карамаринов.
"Доволен съм от представянето на Радослава. Пето място на европейско първенство е един много силен резултат. Тя показа, че е стабилна и прогресира на големи първенства. Желанието ми е да си направи личен резултат на олимпийските игри в Рио. Това, че тя е недоволна от представянето си днес ме радва", коментира Карамаринов.