Манчестър Юнайтед размаза Челси (ВИДЕО)

"Дяволите" вгорчиха дебюта на Франк Лампард

Манчестър Юнайтед размаза Челси (ВИДЕО) | StandartNews.com

Завършилият на шесто място през миналата кампания – Манчестър Юнайтед, не можеше да стартира по по-силен начин новия сезон във Висшата лига. „Червените дяволи” приеха Челси в голямото дерби на първия кръг и го зашлевиха с чутовното 4:0 на „Олд Трафорд”. Домакините изиграха вездесъщ дуел срещу именития си опонент, който също се справи добре при визитата си, след като през първото полувреме нацели на два пъти гредите на Давид де Хеа. Мачът се яви и официален дебют за новия мениджър на Челси - легендата Франк Лампард, който ще трябва сам да забрави, както и да го приложи на самите играчи, развоя и резултатът, защото програмата на Челси така и така не е особено приятна и лесна.

ВИЖТЕ ВИДЕО ТУК

Иначе головата инвазия във вратата на Кепа Арисабалага стартира в 18-ата минута, когато Маркъс Рашфорд откри резултата от дузпа. В рамките на две минути през втората част „червените дяволи” направиха преднината си класическа след голове на Антони Марсиал (65’) и нов на Рашфорд (66’). Влезлият като резерва и нов играч на отбора – Даниел Джеймс, пък оформи крайното 4:0 в 81-ата минута. По този начин тимът, воден от Оле Гунар Солскяер, се изкачи до второто място след първия кръг, като тройката на върха е изградена от Манчестър Сити, Ман Юнайтед и Ливърпул. В следващия кръг "червените дяволи" гостуват на Уулвърхемптън, докато Челси ще играе през седмицата за Суперкупата на Европа - срещу Ливърпул, в Истанбул.