Любимец с нова победа

Любимец с нова победа | StandartNews.com

Любимец постигна нова победа в първенството, този път над софийския Локомотив с 2:1, а старши треньорът на „червено-черните" Емил Велев бе изгонен в 79-ата минута.

През първата част отборът на Локомотив (София) държеше инициативата почти през цялото време, изпълни множество корнери, но не съумя да създаде истинска опасност за вратата на Донков.

Александър Бранеков затрудни неимоверно своите съотборници, след като си изпроси червен картон в 49-ата минута, а само минута след това Майкъл Тевия изведе Любимец напред. Маркиньос върна Локомотив в мача с гол от пряк свободен удар в 55-ата минута, но Мирослав Будинов донесе заслужения успех на домакините в 83-ата минута. Емил Велев не можеше да разчита на Крум Бибишков и Божидар Митрев, които са с контузии.

Така след третия кръг новакът Любимец има шест точки и е четвърти във временното класиране след двете си домакински победи, докато Локомотив с една точка е на 11-о място.