Лудогорец се прости с ШЛ по глупав начин

"Орлите" загубиха и реванша с Ференцварош

Лудогорец се прости с ШЛ по глупав начин | StandartNews.com

Лудогорец се прости с мечтата да играе за трети път в групите на Шампионската лига, поне за този сезон. По доста глупав начин "орлите" отпаднаха от Ференцварош след загуба 2:3 в Разград и поражение 1:2 преди седмица. Унгарците очакваха солиден натиск от българите в началото на мача, но вместо това се получи точно обратното. Ференцварош потърси голът на чужд терен. И както и в първия мач грешка на новото попълнение Икоко, за когото бяха платени над 2 млн. евро, който заспа, даде шанс на Харатин да вкара лесно от корнер. Последва греда от фаул на Марселиньо, а при последвалата контраатака, Моци се намеси тромаво и Шкварка реализира от нулев ъгъл. След това Георги Терзиев върна Лудогорец в мача с хубав гол след корнер. До края на полувремето Лудогорец продължи да прави глупости. Якуб Швиечрок беше готов да бие дузпа и да върне с пълна сила българския шампион в мача, но той реши да се прави на голям играч и опита паненка, която бе спасена от вратаря на унгарците. В началото на втората част пък Токмак вкара за 3:1 съвсем отчая българския шампион. До края Лудогорец все пак стигна до още един гол, но той бе автогол на Хайстер. За капак Козмин Моци получи и директен червен картон в края.
Така за втора поредна година унгарският шампион се превръща в кошмар за Лудогорец. Преди година МОЛ Види се справи с "орлите", а сега и Ференцварош. В следващия кръг унгарците ще играят с Валета, а Лудогорец ще продължи в Лига Европа, където съперник ще е Марибор от Словения или Валур от Исландия.