Лудогорец с пета поредна суха мрежа

Шампионите биха Етър с 2:0

Лудогорец с пета поредна суха мрежа | StandartNews.com

Футболният шампион на България Лудогорец записа 5-а поредна „суха” мрежа у дома. В мач от 9-ия кръг на efbet Лига тимът от Разград надви Етър с 2:0. Временният наставник Станислав Генчев направи ред промени в стартовата единадесеторка предвид задаващия се мач от Лига Европа в четвъртък срещу ЦСКА Москва. По-неприятното за него бе, че още в хода на загрявката посоченият за титуляр днес Абел Анисе се контузи. Етър също даде жертва в мача, като още в 38-ата минута нападателя на търновци Ивайло Димитров получи контузия и беше заменен. В началото на втората част Лудогорец успя да пробие защитата на великотърновци. Отново Лукоки центрира от ъглов удар, а Рафаел Форстър с глава стреля към вратата. Кешеру сложи крак на пътя на топката и това доведе до спасяване на Христо Иванов. Вратарят обаче нямаше как да се изправи навреме за добавката – 1:0. Лудогорец все пак стигна до 2:0. В 86-ата минута Иван Стоянов загуби топката в близост до наказателното поле на Етър, а тя бързо стигна до дъгата, където Швиерчок овладя и със забележителен пас по тревата изведе Лукоки самичък срещу вратаря. Холандецът не трепна и отбеляза с шут в долния десен ъгъл – 2:0.