Лудогорец с категорична победа над Левски

Шампионите спечелиха с 3:0 на своя стадион в Разград

Лудогорец с категорична победа над Левски | StandartNews.com

Лудогорец разби Левски с 3:0 в мач от шампионската група на Първа лига, с което получи официално и титлата в приповдигнато настроение.

Така за "сините" битката за втората позиция в класирането става доста сложна.  Тимът е с равни точки с вечния съперник ЦСКА, но армейците имат мач по-малко.

В 26-та минута шампионите поведоха в резултата.

Това се случи след точно изпълнена дузпа от Козмин Моци. Нарушението пък беше извършено от Мартин Райнов който фаулира Вандерсон, след като бразилецът мина на парад между Лозев, Горанов и Юруков.

В 43-ата минута Ренан направи отлично спасяване, като парира изстрел на Лозев от пет метра. Страничният съдия Мартин Венев вдигна засада, но такава определено нямаше.

В 66-та минута Лудогорец поведе с 2:0. с гол на Чибота.

Нападателят получи отличен извеждащ пас зад защитата на "сините", напредна и преодоля Георгиев.

В 73-та минута Тауата нахлу отляво и от малък ъгъл опита силен шут, който вратарят на "сините" отрази.

Веднага след това - гол на Битон. Израелският халф получи топката пред наказателното поле, справи се с Горанов и Райнов и с прецизен удар вкара за 3:0.

В 82-та минута мажоритарният собственик на "сините" Наско Сираков, очевидно в недобро настроение, напусна стадиона.