Лудогорец и Локо (Пд) играят за Суперкупата днес

При успех шампионите ще спечелят трофея за пети път

Лудогорец и Локо (Пд) играят за Суперкупата днес | StandartNews.com

Футболният шампион на България Лудогорец и носителят на националната купа Локомотив (Пд) откриват новия сезон с традиционния мач за Суперкупата. Срещата ще се проведе на "Хювефарма Арена" в Разград без публика и ще започне в 20:30 часа. Диема спорт и Диема екстра ще я излъчат директно. Ако Лудогорец победи трофеят ще е пети за тима след 2012, 2014, 2018 и 2019 година. "Смърфовете" имат досега едва Суперкупа, след като през 2004 надвиха Литекс с 1:0. За Лудогорец няма да играе контузения Вандерсон, но се завръща Кешерю и новото попълнение Сантана. Според Павел Върба, треньор на Лудогорец за краткия период от време между двете кампании са се постарали да се подготвят максимално добре и, че двубоят няма да има нищо общо с последния помежду им, когато пловдивчани запазиха част от титулярите си заради ангажиментите си в турнира за Купата на България, което доведе до катастрофално поражение с 1:6 в Разград. Треньорът на Локо (Пд) - Бруно Акрапович няма да е на скамейката заради наказание. Босненецът е сигурен, че победителят ще бъде определен след изпълнение на дузпи. По регламент при равенство в редовното време няма да има две продължения по 15 минута, а директно ще се бият дузпи.