Локомотив (Пловдив) е първият полуфиналист за Купата на България.

Носителите на трофея отстраниха ЦСКА 1948

Локомотив (Пловдив) е първият полуфиналист за Купата на България. | StandartNews.com

Локомотив Пд е първият полуфиналист за Купата на България. "Черно-белите" победиха ЦСКА 1948 с 2:0 на "Лаута" с попадения на Димитър Илиев и Бирсент Карагерен.

Пловдивчани изиграха солиден мач и бяха по-добрите на терена.

В 41-та минута Димо Атанасов игра с ръка в наказателното поле, а Димитър Илиев се разписа при последвалото изпълнение от дузпата..

И през второто полувреме ситуацията на терена не се промени особено, като ключово бе изгонването на Димо Атанасов с втори жълт картон в 65'. Само две минути след това Карагерен с прецизен удар от границата на наказателното после се разписа за 2:0.

В 73-та минута стражът на ЦСКА 1948 спаси опасен удар на Момчил Цветанов с левия крак, а до края на двубоя така и не се стигна до повече попадения.