Локо удари четири пъти Ботев (Враца)

Дъжд от голове през втората част

Локо удари четири пъти Ботев (Враца) | StandartNews.com

Локомотив (Пловдив) разгроми Ботев (Враца) с 4:0. Така "смърфовете" изпратиха 2018 година с успех. В срещата от 20-ия кръг на Първа лига всички попадения паднаха през второто полувреме. Първият гол за домакините реализира Бирсент Карагарен в 62-ата минута. Шест минути по-късно Карагарен направи асистенция при второто попадение, което беше дело на Вилим Посинков. Отново Посинков бе точен за 3:0 в 81-ата минута след хубав извеждащ пас на Елитон, а в първата минута от добавеното време Ален Ожболд оформи крайното 4:0.

Срещата започна по-добре за "смърфовете", които още в 6-ата минута на срещата можеха да водят. Карагарен напредна по десния фланг, след което намери Анте Аралица, но изтрелът на хърватина не бе достатъчно силен. Врачани имаха също добър шанс,но добър удар на Даниел Генов бе отразен от Мартин Луков.
В средата на първата част Аралица пропусна отново като за пореден път не успя да отправи добър удар към вратата на Ботев. В 40-ата минута дойде най-чистото положение за първото полувреме. Карагарен комбинира с Посинков, който беше свободен, той пое, навлезе навътре и стреля в далечния ъгъл, а Костов отново запази вратата си суха с добър плонж. В добавеното време на първата част Красимир Костов спаси вратата си отново, след удар на Карагарен.

В 62-ата минута Локо излезе напред в резултата. Митко Илиев изведе Карагарен зад защитата на гостите. Той стреля в близкия ъгъл на вратата и откри. В 68-ата минута Карагарен асистира на Вилим Посинкович за 2:0. Крилото на Локомотив получи добро подаване от Димитър Илиев, след което центрира на границата на наказателното поле, а там Посинкович насочи удара си точно във вратата. В 81-ата минута Вилим Посинкович вкара втория си гол в мача. Той получи извеждащо подаване от Елитон, и с изтрел по тревата направи 3:0. В 84-ата минута Луков отрази удар на Божимов, а крайното 4:0 бе оформено Елитон стреля от пеналтерията, Костов плонжира, но изби топката в Ожболд, който насочи удара си в далечния ъгъл за крайното 4:0.