Ливърпул спечели Суперкупата на Европа

Мърсисайдци надвиха Челкси с дузпи

Ливърпул спечели Суперкупата на Европа | StandartNews.com

Ливърпул спечели драматично Суперкупата на Европа. За трофея мърсисайдци надвиха с дузпи Челси. В редовното време двубоят завърши 1:1, а в продълженията двата тима си вкараха още по един гол. При дузпите Ливърпул си вкара петте, а за Челси петата пропусна Ейбрахам. Жиру изведе напред в мача Челси с гол в 36-ата. Мане обърна мача за Ливърпул с 2 гола (48-а и 95-а). Жоржиньо от дузпа изравни в 101-ата. Мачът за първи път бе ръководен от жена. От УЕФА повериха мача на французойката Стефани Фрапар, а нейни помощнички бяха Манюел Николози и Мишел О’Нийл. Четвърти рефер бе турския арбитър Джунейт Чакър. Над 50 000 зрители гледаха мача наживо на стадиона на Бешикташ в Истанбул. Двата тима взеха чекове за по 3,5 млн. евро, а като победител Ливърпул получи още 1 млн. евро. За мърсисайдци това бе четвърта Суперкупа на Европа и първа след 2005-а. Толкова трофеи има и Реал Мадрид, а по 5 имат Барселона и Милан.