Левски удържа второто място

"Сините" направиха 0:0, като гост на третия Локо (Пд)

Левски удържа второто място | StandartNews.com

Локомотив (Пловдив) и Левски завършиха при резултат 0:0 в голямото дерби на последния 20-ти кръг на есенния дял на efbet Лига. Това беше и последният мач в професионалната кариера на Георги Илиев, с номер 461. Така "сините" ис гарантираха посрещане на Нова година на втората позиция, а Локо остава трети.

Двата отбора не успяха да постигнат голям превес в срещата, като шансовете бяха изключително малко и за двата тима. Домакините трябваше да доиграят последните 30 минути от срещата с човек по-малко след абсурдният червен картон на Ален Ожболт в средата на втората част.

Срещата започна с хубав жест в чест на последния двубой на Георги Илиев в професионалния футбол. Халфът Георги Илиев си взе сбогом с любимата игра, след като се появи за последен, 461-и път на терена в родния елит. Признание получи и главният съдия Станислав Тодоров, който проведе последния си 250-ти мач.