Левски събори стената на Пирин, пак красив гол

Сините се наложиха с 2:0

Левски събори стената на Пирин, пак красив гол | StandartNews.com

„Левски“ се завърна отлично към ангажиментите си в родния шампионат след паузата за национални отбори. Тимът на Николай Костов победи „Пирин“ с 2:0, като головете отбелязаха бразилецът Уелтън и Асен Митков.

Попадението на халфа бе особено красиво. Резултатът можеше да бъде много по-сериозен, но стражът на „орлите“ Ковальов направи серия от страхотни спасявания.

В 78-ата минута стената, която бяха изградили пред вратата си гостите, все пак се срути и „Левски“ поведе. Рикардиньо свали отлично една топка към Уелтън, който се измъкна сам срещу вратаря на „орлите“ и хладнокръвно откри резултата – 1:0.

След попадението „сините“ продължиха да са настоятелни и сложиха точка на спора в 87-ата минута. Тогава Роналдо направи атака отдясно, бе препънат в наказателното поле, но топката стигна в Митков, който със страхотен шут направи 2:0.

Така сините излязоха на третото място във временното класиране.