Левски посече Арда, катери в класирането

Сините събраха актив от 15 точки

Левски посече Арда, катери в класирането | StandartNews.com

Отборът на Левски постигна победа с 2:0 при домакинството си на Арда Кърджали в последния двубой от деветия кръг на Първа лига.

„Сините“ откриха резултата на стадион „Георги Аспарухов“ в 20-ата минута, когато Филип Кръстев центрира от ъглов удар в наказателното поле на гостите, където Андриан Краев се отскубна от опеката на Алекс Петков и с глава се разписа в близкия ляв ъгъл на вратата, пазена от стража Анатоли Господинов, който се намеси неубедително.

Крайният резултат оформи Марин Петков в 87-ата минута, след като бе изведен от Билал Бари на отлична стрелкова позиция в пеналтерията на Арда и с прецизен изстрел прати топката в мрежата зад вратаря Господинов.

В класирането Левски събра актив от 15 точки и зае шестото място, измествайки по голова разлика тимът на Александър Тунчев.